🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Alemaña | Staufen im Breisgau — Staufen im Breisgau
← Back
Aldeas 📍 Staufen im Breisgau, Germany 320 views

Alemaña | Staufen im Breisgau

Este enclave no bordo do Bosque Negro, no sur de Alemaña, é o destino ideal para un viño de fin de semana. A partir de Estrasburgo, vai pasar outeiros cubertas con socalcos de viñedos; a estatua de graxa, espido Bacchus sinais que chegou na pequena cidade. Rúa principal do pastel...

Alemaña | Staufen im Breisgau — Staufen im Breisgau, Germany.

Location
Staufen im Breisgau
Type
Aldeas
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Alemaña | Staufen im Breisgau

Alemaña | Staufen im Breisgau - Staufen im Breisgau | Secret World Trip Planner

Este enclave no bordo do Bosque Negro, no sur de Alemaña, é o destino ideal para un viño de fin de semana. A partir de Estrasburgo, vai pasar outeiros cubertas con socalcos de viñedos; a estatua de graxa, espido Bacchus sinais que chegou na pequena cidade. Rúa principal do pastel casas levar ao mercado lugar, que é coroado polo Concello, con un gótico inscrición relativas historia local de volta para 770 na fachada. Únete a empresarios en pinstripes no exterior bar de viños, aínda que unha palabra para overindulgers: di a lenda que calquera reveler que cae un dos (espumantes-limpo) irrigación gabias que correr a través da cidade está destinada a casar con un local.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Staufen im Breisgau

Start with Alemaña | Staufen im Breisgau, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Alemaña | Staufen im Breisgau
    📍 Staufen im Breisgau
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 15.5 km away
  3. 03
    Evening
    📍 17.9 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Staufen im Breisgau

Experiences nearby · Staufen im Breisgau

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app