🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Doberge dort — New Orleans
← Back
Místní pokrmy 📍 New Orleans, United States 180 views

Doberge dort

Doberge Cake je lahodný vrstvený dort pocházející z New Orleans, USA. Tento dort je oblíbený pro svou kombinaci chutí a výraznou vrstvenou prezentaci.Doberge Cake se tradičně skládá z vrstev tenkého, nadýchaného piškotového dortu, které se střídají s vrstvami máslového krému a čo...

Photo · Rania S.

Doberge dort — New Orleans, United States.

Location
New Orleans
Type
Místní pokrmy
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Objevte Doberge dort

Doberge dort - New Orleans | Secret World Trip Planner

Doberge Cake je lahodný vrstvený dort pocházející z New Orleans, USA. Tento dort je oblíbený pro svou kombinaci chutí a výraznou vrstvenou prezentaci.Doberge Cake se tradičně skládá z vrstev tenkého, nadýchaného piškotového dortu, které se střídají s vrstvami máslového krému a čokoládové polevy. Každá vrstva piškotu je politá světlou polevou nebo rumovým sirupem, aby zůstal vlhký a dodal extra chuť.Jedním z určujících prvků tohoto dortu je máslový krém používaný pro jeho vrstvy. Máslový krém se může lišit v příchutích, přičemž nejběžnější varianty zahrnují vanilku, čokoládu nebo kávu. Máslový krém dodává dortu bohatou, krémovou texturu, zatímco čokoládová poleva obaluje a doplňuje každou vrstvu.Doberge dort bývá na vrchní straně zdobený hladkou a lesklou čokoládovou polevou, kterou lze obohatit o ozdoby nebo vzory dle přání. Tento dort se často podává nakrájený na plátky, které odhalují přesně ohraničené vrstvy a lákají k opravdové pastvě pro oči i pro mlsné jazýčky.Historie Doberge Cake sahá až do 30. let 20. století, kdy jej v New Orleans představila Beulah Ledner, cukrářka chorvatského původu. Název „Doberge“ pochází z jeho výslovnosti v kreolském dialektu slova „dobash“, což v chorvatštině znamená „čokoláda“.Doberge Cake se stal v New Orleans velmi oblíbenou pochoutkou a získal si oblibu i mimo město. Díky kombinaci komplexních chutí, vrstvené prezentace a bohaté kulinářské historie se tento koláč stal ikonou kulinářského dědictví New Orleans.Dnes lze Doberge Cake nalézt v několika variantách, přičemž někteří pekaři experimentují s příchutěmi a dekoracemi, aby vytvořili jedinečné verze tohoto potěšení. Je to dezert, který potěší milovníky čokolády a milovníky propracovaných dortů a nabízí nezapomenutelný chuťový zážitek.Na závěr, Doberge Cake je lahodný patrový dort, který má kořeny v New Orleans. Jeho vrstvy piškotového dortu, máslového krému a čokoládové polevy se prolínají a vytvářejí mimořádný chuťový zážitek. Tento koláč se svou historií a velkolepou prezentací je i nadále velmi oblíbenou pochoutkou a součástí kulinářského dědictví New Orleans.

Doberge dort - New Orleans | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in New Orleans

Start with Doberge dort, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Doberge dort
    📍 New Orleans
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · New Orleans

Experiences nearby · New Orleans

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app