🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Giza suur püramiid — Al Haram
← Back
Ajaloolised kohad 📍 Al Haram, Egypt 309 views

Giza suur püramiid

Giza suur püramiid on üks seitsmest iidse maailma imest, mis asub Egiptuse Giza Nekropolis. See on ka vanim ja suurim kõigist kolmest püramiidist, mis on ehitatud vaaraode Khufu, Khafre ja Mnkaure jaoks Giza kompleksis. Püramiid ehitati aastatel 2589 B. C ja 2504 B. C. selle ehit...

Giza suur püramiid — Al Haram, Egypt.

Location
Al Haram
Type
Ajaloolised kohad
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Giza suur püramiid

Giza suur püramiid - Al Haram | Secret World Trip Planner

Giza suur püramiid on üks seitsmest iidse maailma imest, mis asub Egiptuse Giza Nekropolis. See on ka vanim ja suurim kõigist kolmest püramiidist, mis on ehitatud vaaraode Khufu, Khafre ja Mnkaure jaoks Giza kompleksis. Püramiid ehitati aastatel 2589 B. C ja 2504 B. C. selle ehitamiseks kasutati rohkem kui 2, 3 miljonit kiviplokki. Selle kõrgus on 481 jalga ja see jäi pika 3800 aasta jooksul maailma kõrgeimaks inimtegevusest tingitud monumendiks. Giza püramiidi ehitamiseks kasutatav mört on kividest tugevam.Arheoloogid uskusid, et sellist mörti ei saa tänapäeval paljundada. Püramiid Giza sisaldab kolme kambrit, esimene asub maa-alune see on nikerdatud voodi kivi. Nii kuninganna kui ka kuninga kojad asuvad maapinnast kõrgemal. Kuninga koda oli kaunistatud graniidiga ja selle katus on valmistatud üheksast tohutust tahvlist, mis kaaluvad kokku üle 400 tonni. Samuti on 8 meetri kõrgune ja 47 meetri pikkune grand galerii, mis viib kuninga kambrisse.

Giza suur püramiid - Al Haram | Secret World Trip Planner
Giza suur püramiid - Al Haram | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Al Haram

Start with Giza suur püramiid, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Giza suur püramiid
    📍 Al Haram
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0.5 km away
  3. 03
    Evening
    📍 2.2 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Al Haram

Experiences nearby · Al Haram

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app