🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Misr | Giza Buyuk Sphinx  — Al Haram
← Back
San'at va Muzeylar 📍 Al Haram, Egypt 255 views

Misr | Giza Buyuk Sphinx

Gizaning Buyuk sfinkslari Giza Nekropolida joylashgan ohaktoshli haykal bo'lib, yotgan Sfinksni yoki odam boshi va sher tanasi bilan mifologik raqamni tasvirlaydi (xususan, u androsfinge yoki andrisefalik Sfinks deb ham ataladi).Geografik nuqtai nazardan yodgorlik Giza platosida...

Misr | Giza Buyuk Sphinx — Al Haram, Egypt.

Location
Al Haram
Type
San'at va Muzeylar
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Misr | Giza Buyuk Sphinx

Misr | Giza Buyuk Sphinx  - Al Haram | Secret World Trip Planner

Gizaning Buyuk sfinkslari Giza Nekropolida joylashgan ohaktoshli haykal bo'lib, yotgan Sfinksni yoki odam boshi va sher tanasi bilan mifologik raqamni tasvirlaydi (xususan, u androsfinge yoki andrisefalik Sfinks deb ham ataladi).Geografik nuqtai nazardan yodgorlik Giza platosida (shu nomdagi nekropol, shu jumladan), Nil daryosining G'arbiy qirg'og'ida joylashgan bo'lib, gizani Misr poytaxti Qohiradan ajratib turadi. Qoyali substratdan olingan bo'lib, u Misr sfinkslari orasida eng yirik monolit haykal: uzunligi 73 metr (dumidan oldingi oyoqlarigacha), balandligi 20 metr (asosidan bosh uchigacha) va 19 metr kenglikda; yolg'iz boshi 4 metr balandlikka ega.

Misr | Giza Buyuk Sphinx  - Al Haram | Secret World Trip Planner
Misr | Giza Buyuk Sphinx  - Al Haram | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Al Haram

Start with Misr | Giza Buyuk Sphinx , then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Misr | Giza Buyuk Sphinx
    📍 Al Haram
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 0 km away
  3. 03
    Evening
    📍 0.5 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Al Haram

Experiences nearby · Al Haram

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app