🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Villa Ephrussi de Rotshild — Saint-Jean-Cap-Ferrat
← Back
Saroylar va Qal'alar 📍 Saint-Jean-Cap-Ferrat, France 286 views

Villa Ephrussi de Rotshild

Fransiyaning Saint-Jean-Cap-Ferrat shahrida Villa Ephrussi de Rothschild nomli ajoyib villa joylashgan bo'lib, u 1900-yillarning boshlarida frantsuz aristokratlarining turmush tarzi bilan tanishish uchun noyob imkoniyatni taqdim etadi.Villa Ephrussi de Rothschild 1905-1912 yillar...

Photo · Mia G.

Villa Ephrussi de Rotshild — Saint-Jean-Cap-Ferrat, France.

Location
Saint-Jean-Cap-Ferrat
Type
Saroylar va Qal'alar
Opening hours
Weather now
↗ Directions

About Villa Ephrussi de Rotshild

Villa Ephrussi de Rotshild - Saint-Jean-Cap-Ferrat | Secret World Trip Planner

Fransiyaning Saint-Jean-Cap-Ferrat shahrida Villa Ephrussi de Rothschild nomli ajoyib villa joylashgan bo'lib, u 1900-yillarning boshlarida frantsuz aristokratlarining turmush tarzi bilan tanishish uchun noyob imkoniyatni taqdim etadi.Villa Ephrussi de Rothschild 1905-1912 yillarda badavlat va nufuzli baronessa Beatris de Rotshild uchun qurilgan. Villa Saint-Jean-Cap-Ferratning panoramik tepaliklaridan birida joylashgan bo'lib, O'rta er dengizining ajoyib manzarasini taqdim etadi.Villa Belle Époque me'morchiligining ajoyib namunasi bo'lib, hashamatli bezaklari, yam-yashil bog'lari va hashamatli interyeri bilan ajralib turadi. Baronessa Béatrice villaning har bir detalini shaxsan nazorat qilib, uning didi va sanʼatga boʻlgan ishtiyoqini aks ettiruvchi nafis va nafis muhit yaratdi.Villa Ephrussi de Rothschildning ichida tashrif buyuruvchilar rokoko, Uyg'onish yoki Mavriy uslublari kabi har biri boshqa uslubda bezatilgan bir qator tematik xonalarni o'rganishlari mumkin. Xonalar qimmatbaho san'at asarlari, antiqa mebellar, rasmlar va o'sha davr zodagonlarining turmush darajasi yuqoriligidan dalolat beruvchi qimmatbaho buyumlar bilan to'ldirilgan.Hashamatli interyerga qo'shimcha ravishda, villada yetti xil tematik teraslar, jumladan frantsuz bog'i, ispan bog'i, ekzotik bog' va Provans qal'asi kabi go'zal bog'lar mavjud. Bog'lar yoqimli muhitni taqdim etadi va tashrif buyuruvchilarni favvoralar, haykallar, gullar va noyob o'simliklar orasida sayr qilishga taklif qiladi.Villa Ephrussi de Rothschild hozirda muzey sifatida omma uchun ochiq va o'tgan davrning hashamati va nafosatiga sho'ng'ish imkonini beruvchi ekskursiyalarni taklif qiladi. Bu 20-asr boshlarida frantsuz aristokratlarining turmush tarzini kashf qilishni va mintaqadagi eng nafis qarorgohlardan birining go'zalligiga qoyil qolishni istaganlar uchun ajoyib joy.

Villa Ephrussi de Rotshild - Saint-Jean-Cap-Ferrat | Secret World Trip Planner
Villa Ephrussi de Rotshild - Saint-Jean-Cap-Ferrat | Secret World Trip Planner
✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Saint-Jean-Cap-Ferrat

Start with Villa Ephrussi de Rotshild, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Villa Ephrussi de Rotshild
    📍 Saint-Jean-Cap-Ferrat
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 1.6 km away
  3. 03
    Evening
    📍 4.3 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Saint-Jean-Cap-Ferrat

Experiences nearby · Saint-Jean-Cap-Ferrat

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World Hidden places, real stories — plan your trip
Get the app