🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής — Rocchetta Ligure
← Back
Τέχνη, Θέατρα & Μουσεία 📍 Rocchetta Ligure, Italy 129 views

Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής

Το Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής Ιδρύθηκε με πρωτοβουλία του πρώην γενουάτη Παρτιζάνου Giambattista Lazagna, αναπληρωτή διοικητή της Μεραρχίας Pinan-Cichero που πολέμησε στο val Borbera, με την υποστήριξη της περιοχής του Πιεμόντε και του Δήμου. Στο Palazzo Spinola συλλέ...

Photo · Rania N.

Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής — Rocchetta Ligure, Italy.

Location
Rocchetta Ligure
Type
Τέχνη, Θέατρα & Μουσεία
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Ανακαλύψτε Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής

Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής - Rocchetta Ligure | Secret World Trip Planner

Το Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής Ιδρύθηκε με πρωτοβουλία του πρώην γενουάτη Παρτιζάνου Giambattista Lazagna, αναπληρωτή διοικητή της Μεραρχίας Pinan-Cichero που πολέμησε στο val Borbera, με την υποστήριξη της περιοχής του Πιεμόντε και του Δήμου.

Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής - Rocchetta Ligure | Secret World Trip Planner

Στο Palazzo Spinola συλλέγονται όπλα, σφαίρες, κονιάματα, ραδιόφωνα πεδίου, μπουκάλια νερού, τσάντες και σακίδια κομματικών μαχητών στο Val Borbera και πίνακες ζωγραφικής με κονκάρδες και τάξεις κομματικών εντολών. Το 2003 ήταν αφιερωμένο στον ιδρυτή Giambattista Lazagna.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in Rocchetta Ligure

Start with Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Μουσείο Αντίστασης και κοινωνικής ζωής
    📍 Rocchetta Ligure
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 10.6 km away
  3. 03
    Evening
    📍 15.7 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · Rocchetta Ligure

Experiences nearby · Rocchetta Ligure

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif