🎄 Win a month in Italy for two — €10,000 · The Secret Italy Prize GO →
Cappella del Barolo: o revoltă de culori — La Morra
← Back
Altele 📍 La Morra, Italy 160 views

Cappella del Barolo: o revoltă de culori

Nu puteți pierde această atracție oarecum neobișnuită, se mai numește și Capela SS. Madonna delle Grazie, dar cunoscută mai ales ca Capela Barolo. A fost construită în 1914 cu scopul de a servi drept refugiu pentru cei care au lucrat pe câmpuri în timpul furtunilor bruște. Partic...

Cappella del Barolo: o revoltă de culori — La Morra, Italy.

Location
La Morra
Type
Altele
Opening hours
Weather now
↗ Directions

Descoperă Cappella del Barolo: o revoltă de culori

Cappella del Barolo: o revoltă de culori - La Morra | Secret World Trip Planner

Nu puteți pierde această atracție oarecum neobișnuită, se mai numește și Capela SS. Madonna delle Grazie, dar cunoscută mai ales ca Capela Barolo. A fost construită în 1914 cu scopul de a servi drept refugiu pentru cei care au lucrat pe câmpuri în timpul furtunilor bruște. Particularitatea lui? Este o mică biserică colorată, unică în felul ei, nu veți găsi altele în Italia. Nu a fost niciodată consacrată și o puteți vizita în podgoria localității din apropiere La Morra, este deținută de familia Ceretto din 1970.

✦ Secret World · suggested day

A perfect day in La Morra

Start with Cappella del Barolo: o revoltă de culori, then continue with nearby places selected by Secret World.

  1. 01
    Morning
    Cappella del Barolo: o revoltă de culori
    📍 La Morra
    Start here
  2. 02
    Afternoon
    📍 1.7 km away
  3. 03
    Evening
    📍 1.9 km away

Collect this place

Turn places you discover into stamps in your Secret Passport.

Open Secret Passport →

Keep exploring · La Morra

Experiences nearby · La Morra

Powered by Viator

See more on Viator.com

Secret World @php $__al = $lang ?? app()->getLocale(); @endphp @if($__al === 'ko')숨겨진 명소, 진짜 이야기 — 여행을 계획하세요 @elseif($__al === 'ja')隠れた名所とリアルな物語 — 旅を計画しよう @elseHidden places, real stories — plan your trip@endif
@if($__al === 'ko')무료 앱 시작하기@elseif($__al === 'ja')無料アプリを入手@else Get the app @endif